Dopis od kamaráda ze dne 15.5.2004      Čus lidičky,
      lajnu máš OK, možná by to chtělo takovou malinkatou hezkou mapičku Československa s vyznačením těchto úseků. Ale to by zase zabralo cenné místo pro text. A navíc jsem starého skejňu už prodal a na nový ještě nemám:-). Tak to necháme na ondy.
       Na "úkoly na Aleji" nebuď zvědavá neb budeš... víš co. Já už tam budu od čtvrtka (začíná se navážet technika). Takže bude dostatek času s Peťou prodebatovat bolavá místa v organizaci. Všelikerých rádoby "pomocníků" se tam určitě objeví hojný počet, bohužel s těmito týpky nelze vážně počítat. Co z toho tedy plyne? Padne nám na hlavu "rasovina", to jest práce vyžadující maximální zodpovědnost, předvídavost, dobrý odhad, bystré oko, drobet psychologie, pevné nervy a to vše prosím pěkně za všech okolností vždy s úsměvem. A to přeci my z firmy XX máme v malíčku!!!! Tak vo co go?
       Včerejší akce studny a komory zvané kabelové - to byly galeje. (no, trošku jsem to přehnal, teď když jsem se vyspal do růžova, nevidím to až tak... :-). Ale když se podíváš na mapu, tak v tu chvíli kdy jsme spolu mluvili - to už byl za námi prostor v zázemí objektů OP 22 až 29 , a to vždy ve vzdálenosti 500 - 2000 m (v některých případech až 3 km)od lajny. Pravda, nějaké přejížděčky autem byly, ovšem vlastní pročesávání krok za krokem odnesly nožičky. (Rojnice ve dvou, to je síla!) U Svaté Anny jsem už měl jazyk na vestě, zurčení potůčků mně přivádělo k zoufalství, (představu vychlazené Plzně jsem zapudil a slevil jsem na vodu, vodičku, voděnku, obyčejnou, z vodovodu a může být i hnusná chlórovaná...) chodidla se ptala proč?, okuláry od dalekohledu jsem měl otisknuty kolem kukadel, chvílemi jsem myslel, že z té žízniviny přestávám vidět (než jsem zjistil, že kukám přes dalekohled s krytkou na jednom okuláru) - a Mira nepovolil a nepovolil. On to snad má zařízeno jak velbloud - zásoby tekutin na horší časy někde uloží ve svých mohutných útrobách a hotovo. No prostě měl jsem toho tak akorát na hospůdku. A to jsme zatím vyčenichali jednu komoru! Mimochodem jsme konstatovali, že mapy ze "spisovatelových" publikací jsou pro hledání absolutně nepoužitelné. Ztráta času.
      Tak jsem pročesali prostor kolem té Svaté Aničky a nic.Ale potěšili jsme oko pohledem na naši domovinu - Praděd nám příroda naservírovala jako desertík. Nádhera. Mirek rozhodl, že pro dnešek stačilo a já bláhově přivolal představu hospůdky co by oázy pro unavené bunkrologické poutníky a už si zase představoval tu vychlazenou Plzeň (kdeže voděnka, chlórovaná - no to určitě). No jo, nechval dne před večerem. Mira rozhodl že pro dnešek stačilo, jó, to jo ale pouze v omto prostoru!!!! Následoval přesun někde na úroveň OP 6, ovšem asi tak 3 km v týlu a opět krok za krokem, tam a zpět a zpět a tam - teď pro změnu v lese. Po třech hodinách jsem už oázu měl na háku, noženky až někde v pr... a v krabičce poslední tři cigára. Ovšem našli jsme dvě studničky.A jestli si někdo myslí, že následoval ústup, tak ať si to nemyslí. Přesun přes Hrabyň, kolem Smolkova do prostoru Kozmice, Hlučín - Billa (Mira vlašák a já Coca Colu, znovu jsem si potvrdil, že pokladní tohoto řetězce jsou všude stejně protivné, permanentně nasrané) a přesun zpět na Kozmice. Ovšem zde jsme již pracovali vědecky, jak pravil Mira. Vytáhl jsem přesnou špionážní mapu, pomocí GPS jsme ověřili vzdálenosti nejbližších objektů a vytvořený trojúhelník nám odsouhlasil, že ta hromádka v poli je zasypaná studnička a to v pořadí čtvrtá dnes objevená. Práce na dvacet minut. Kam se hrabe pan "spisovatel" a jeho hrubé situační mapy. A teď teprve následoval ústup. Ovšem i ten byl řízený - ještě návrat zpět k první komoře objevené dopoledne (jenom drobně ověřit vzdálenost komory od silnice) a domů, na základnu, oj jak ten Staropramen jindy nedobrý teď chutnal. Kolik Mirek udělal Holbiček nevím, já lupnul tři pěňáčky a šupajda domů.
      P.S. Ráno jsem šel pro rohlíky, a Wehrmacht spal u souseda na zahradě. Dokonce měli zřízeno i palebné postavení s nějakým obludným kulometem, ovšem noční hlídka znavena pravděpodobně množstvím piv a jiných pochutin nebyla k vidění. No, nevím, bez komentáře.
      Na stropnici u kopule se spí skvěle!
      Marně hledám karimatku a starou dobrou krosnu. Do prčic, ti moji milí příbuzní nic nevrátí. Ale to se vyvrbí.
Čauky - Jirka


       zpět