Zpráva z tisku 18. srpna 2004      Německý odvolací soud v úterý /17.8.2004/ vyhověl námitkám neonacistům a povolil jejich demonstraci v blízkosti hrobu Rudolfa Hesse, jednoho z nejmocnějších mužů po boku Adolfa Hitlera. V rozsudku se vše vysvětluje svobodou slova. Pochod se uskuteční v bavorském Wunsiedelu v sobotu 21. srpna 2004. O kauze ve středu informovala německá média.
      WUNSIEDEL - Podle médií budou akci doprovázet násilnosti. Očekává se totiž i masová účast levicových radikálů, kteří "oslavnou" akci striktně odmítli.
      Rozhodnutí soudu zaskočilo tamní úřady. Ty v minulosti demonstraci pravidelně zakazovaly s tím, že jde o prokazatelnou podporu nenávistných fašistických ideálů.
      Letos ale se svým argumentem neuspěly. Soud vše smetl ze stolu. K tvrdé represi prý není důvod. Navíc se v minulosti údajně ukázalo, že posílené bezpečnostní hlídky dokáží situaci ve městě zvládnout.
       Policejní složky už vypracovaly podrobný plán pochodu, aby předešly srážkám mezi radikálními pravicovými a levicovými stoupenci. Soud v Bayreuthu navíc organizátorům určil přesný plán akce, mj. kudy budou moci projít.
      Hess byl za válečné zločiny odsouzen na doživotí v roce 1946. Sedmnáctého srpna 1987 spáchal v 93 letech v berlínské věznici Spandau sebevraždu.
      Neonacisté jej považují za mučedníka. Loni se akce zúčastnilo 2,5 tisíce osob. Letos má přijet podle odhadů až 10 tisíc lidí. Pochod je naplánován na tuto sobotu, tj. 21.8.2004.       
konec citace z Novinky, DPA     

      Jesti dobře počítám, tak tam letos bude o 7500 osob více, to je o 300%. Neonacistů i levicových radikálů. Jinak zajímavý, ba přímo alarmující právní precedens!!! Zneužití svobody slova.

      21. srpna 1968 nás okupovala "osvoboditelská" sovětská armáda plus armády Varšavské smlouvy, kromě výjimek... Na dlouho skončila svoboda slova.

      21. srpna 2004 bude Cihelna. Vzpomeňte si i na září 1938.

Sluníčko                   zpět hlavní stránka
           zpět všehochuť