Již čtvrtý společný víkend muzeí v Králické pevnostní oblasti

Další atraktivní víkend plný vojenské historie a pevnostní turistiky na čerstvém vzduchu a v krásném prostředí můžete prožít - pokud využijte čtvrtého společného víkendu muzeí v Králické pevnostní oblasti!

Všech sedmnáct přístupných, nebo zpřístupňovaných lokalit, můžete navštívit ve dnech 26.-27. července 2003, kdy se budete moci seznámit s technickými parametry kdysi přísně utajovaných pevnostních staveb vybudovaných na obranu Československa v letech 1936-1938.

Provozovatelé muzeí otevřou i mimo běžné zvyklosti, prodlouží obvyklou otevírací dobu jednotlivých objektů a připraví řadu novinek. Na některých muzeích bude možné shlédnout průvodce v dobových uniformách s dobovou výzbrojí, různé výstavy, v případě tvrze Bouda budou prodlouženy prohlídkové trasy, Vojenské muzeum Králíky předvede těžkou a bojovou techniku v pohybu. Samozřejmostí bude prodej pevnostní literatury a upomínkových předmětů.

Objekty, které zájemci budou moci shlédnout:
Pěchotní srub K - S 5 "U potoka" (u Dolní Moravy)
Pěchotní srub K - S 8 "U nádraží" (u Červeného Potoka)
Dělostřeleckou pozorovatelnu K - S 12b "Utržený" (nad Červeným Potokem)
lehký objekt vz. 37 č. 111, č. 112, č. 113, č. 24 a č. 25
Pěchotní srub K - S 14 "U Cihelny"
Vojenské muzeum Králíky (vše, tzn. lehké objekty, K-S 14 a Vojenské muzeum u silnice Králíky-Prostřední Lipka)
Pěchotní srub K - S 15 "U lípy" západně Vojenského muzea Králíky

Rozhodně by jste si neměli nechat ujít návštěvu Muzea čs. opevnění - dělostřelecké tvrze Bouda - představuje totiž ojedinělou kulturní památku ČR (v lesním masivu nad Těchonínem - nejkratší přístup ze Suchého Vrchu)

Dále můžete navštívit Vojenské muzeum Lichkov - pěchotní srub K - S 32 "Na růžku" (jižní okraj Lichkova)
Pěchotní srub K - S 36 "Pod Adamem"
Pěchotní srub K - S 37 "Na rozhledně"
lehké objekty vz. 37 č. 35 a 36 (vše nad Petrovičkami)
Pěchotní srub K - S 46 "V zátiší" (východně Českých Petrovic)

Východištěm turistických cest jsou železniční zastávky a stanice v obcích a městech Těchonín, Mladkov, Lichkov, Jablonné nad Orlicí, Jamné a Králíky spolu s parkovištěm u rozhledny na Suchém Vrchu a parkovištěm u Vojenského muzea Králíky.

O prázdninách je každý den otevřeno Muzeum čs. opevnění - dělostřelecká tvrz Bouda a Vojenské muzeum Králíky. Detailní informace o všech veřejnosti přístupných pevnostních objektech, provozní době a přístupech získáte v TIC čs. opevnění při Vojenském muzeu Králíky (otevřeno celoročně každý den, tel. č.: 465 632 466) a na adrese www.armyfort.com

Srdečně Vás zvou muzea v Králické pevnostní oblasti!